Glowyskinshop.com

MIZON Cica Aloe 96 Soothing Gel Cream 300gr

Lek 667 Lek 890
Imagjinoni ndjesinë e diellit që ju djeg lëkurën ndërsa pushoni në plazh ose ajri i thatë i dimrit që ‘thith’ lagështinë nga lekura juaj. Të gjithë i dimë ato ndjesi të pakëndshme të shtrëngimit dhe kruajtjes të shkaktuara nga lëkura e thatë dhe e irrituar. Kremi Xhel qetësues Cica Aloe 96% është këtu për t'ju shpëtuar nga ky shqetësim.

Vizualizoni bimën e pasur me lëng aloe vera. Ky është pikërisht përbërësi kryesor nga i cili përbëhet kremi i xhelit – 96% ekstrakt aloe, i nxjerrë me kujdes për të ruajtur përfitimet e tij natyrore. Aloe vera është e njohur për aftësinë e saj të jashtëzakonshme për të zbutur dhe hidratuar edhe lëkurën më të thatë, dhe ky krem xhel e shfrytëzon atë maksimalisht.

Por kjo nuk është e gjitha – kremi është gjithashtu i mbushur me ekstrakt centella asiatica, një përbërës natyral efektiv që ndihmon në shërimin dhe rigjenerimin e lëkurës.

Dhe pjesa më e mirë? Kremi Mizon Cica Aloe Gel ka një strukturë tepër të lehtë dhe jo ngjitëse, kështu që nuk do të ndihet i rëndë. Përthithet shpejt në lëkurë, duke lënë pas vetëm një ndjesi freskuese dhe gjallëruese. E përkryer për ditët e nxehta të verës ose kohët kur keni nevojë të qetësoni irritimet e vogla si djegiet nga dielli ose pickimet e insekteve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi