Glowyskinshop.com

Mizon Bsa Blackhead Away Liquid 110gr

Lek 2,490

Nje esence eksfoluese e formuluar me betainë salicilate, alantoinë, panthenol dhe ekstrakte natyrale për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës, për të pastruar poret tuaja dhe për të përmirësuar pamjen e përgjithshme të lëkurës.. Produkti pastron në mënyrë efektive poret dhe eksfolon shtresën korneum, përshpejton trajtimin e akneve, eksfolon grimcat e vdekura të lëkurës, ka një efekt antibakterial, zvogëlon prodhimin e sebumit, shtrëngon poret dhe ndriçon njollat e pigmentuara. Ky produkt, hidraton thellësisht lëkurën, ndihmon në uljen e shkallës së tepërt të sebumit dhe eliminimin e pikave të zeza.

BHA-të kanë veti qetësuese të lëkurës, si dhe aktivitete anti-inflamatore dhe antibakteriale dhe për këtë arsye mund të përfitojnë ata që janë të prirur për skuqje dhe rosacea.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi