Glowyskinshop.com

Mizon 0.3% Retinol Youth Cream 26g

Lek 3,742 Lek 4,990
Një krem ​​shumë efektiv kundër plakjes, i formuluar posaçërisht për ata, lëkura e të cilëve është mësuar me retinol. Përveç zvogëlimit të shenjave të plakjes, ky krem ​​i Mizonit barazon teksturën e pabarabartë të lëkurës, zvogëlon shenjat ​​e moshës, shenjat e akneve, dëmtimet nga dielli.

Kremi 0.3% Retinol Youth është një krem ​​i bazuar në kompleksin unik Peptinol të Mizon, i cili është një përzierje e 0.3% peptideve + retinol që siguron efektin e rigjenerimit të shpejtë të qelizave, si dhe stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rrit elasticitetin e lëkurës. Së bashku, këta dy përbërës janë përbërës efektivë kundër plakjes që do ta lënë lëkurën tuaj të lëmuar dhe rrezatuese, si dhe më të butë dhe më të fortë.

Kremi gjithashtu përmban niacinamide dhe squalane. Niacinamide – ndihmon në reduktimin e akneve, njollave të moshës, shenjave të akneve, lëkurës së thatë, linjave të holla, skuqjes, etj. Squalane është një vaj që forcon barrierën e lëkurës dhe i shton shumë lagështi dhe ushqim lëkurës tuaj. Përmbajtja e këtyre dy përbërësve do të kujdeset për lëkurën tuaj dhe do të zvogëlojë acarimin.

E formuluar me bakuchiol botanik, duke vepruar si një “fitobotoks”, bakuchiol redukton sipërfaqen e rrudhave, e bën lëkurën te ngjeshur dhe elastike.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi