Glowyskinshop.com

Missha Time Revolution Artemisia Treatment Essence 150ml

Lek 3,790
Shëroni dhe ushqeni lëkurën e skuqur dhe sensitive me këtë esencë ultra të koncentruar që njihet me ekstraktin 100% të artemisias (gjithashtu si mugwort). Artemisia (e njohur edhe si Mugwort) është një ekstrakt i fuqishëm anti-inflamator me veti të vërtetuara shëruese, qetësuese dhe antioksiduese. Procesi i fermentimit të dyfishtë, i cili përfshin ekstraktime të ngrohta dhe të ftohta, krijon një ekstrakt aktiv të përqendruar dhe të fuqishëm me molekula të vogla që përthithen lehtësisht në shtresat e brendshme të lëkurës. Një multitasker i vërtetë me një përbërës të vetëm unik, kjo esencë qetëson lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme, hidraton, balancon kontrollin e yndyrës, mbështet barrierën e lëkurës për ruajtjen e lagështisë dhe mbron lëkurën nga faktorët stresues mjedisorë. Lëkura lihet e qetë, e hidratuar dhe rrezatuese.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, të irrituar dhe të prirur ndaj akneve. Pa alkool, paraben dhe parfum.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi