Glowyskinshop.com

Missha Perfect Cover BB Cream RX SPF42/PA+++(50ml)

Lek 1,790

Ky krem ​​BB kombinon mbulim të lartë me shumë përfitime për kujdesin e lëkurës. Nga njëra anë, formula shumë ushqyese me tetë lloje të acidit hialuronik plus peptide, kolagjen dhe ceramide do t'i japë lëkurës një nxitje lagështie. Kjo jo vetëm që do ta lërë lëkurën të hidratuar në mënyrë perfekte, por edhe të butë dhe elastike. Nga ana tjetër, mbrojtja e lartë UV mbron lëkurën nga shenjat e parakohshme të plakjes të shkaktuara nga ekspozimi në diell. Së fundi, formula përmban ekstrakte rozmarine dhe kamomil që kanë veti anti-inflamatore. Kështu ndihmon për të qetësuar lëkurën për një ndjesi sa me komode. 

Përsa i përket grimit, ky BB krem ​​ofron mbulim të ndërtueshëm dhe zgjat deri në 30 orë. Tekstura e lehtë siguron një mbulim natyral që përzihet në mënyrë të përsosur me lëkurën. Gjithashtu shton një shkëlqim të shëndetshëm për ta bërë lëkurën të duket më e shëndetshme dhe më rrezatuese. Për më tepër, ky produkt është një riformulim i kremit të njohur MISSHA M Perfect Cover BB. Ndër të gjitha përmirësimet, vlen të përmendet se ky version i ri ka një ngjyrë bezhë. Prandaj është një zgjedhje e mirë për ata që e preferojnë atë në vend të nuancës gri të së parës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi