mediheal

MEDIHEAL Teatree Care Solution Essential Mask EX (10 maska)

Lek 1,990

Maske pambuku me perberes shume te perqendruar qe kane veti antiinflamatore, antibakteriale, antifungale, trajtojne aknet, sherojne plaget, zvogelojne poret, ulin skuqjen, hidratojne ne thellesi lekuren.

𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
Trajton dhe parandalon formimin e akneve- nese lekuren e keni te inflamuar dhe aknet te agravuara maskat jane fantastike ne qetesimin e menjehershem te lekures.
Kane veti sheruese tek plaget.
Qetesojne skuqjen dhe ulin inflamacionin.
Zvogelojne poret.
Balancon prodhimin e sebumit.
Hidratojne ne thellesi lekuren.
Veti qetesuese dhe relaksuese.
Lufton dhe parandalon dehidratimin.

Perberesit kryesore:
Vaji tea tree- i njohur per vetite antibakteriale, antifungale, antiinflamatore ,trajton aknet, ul skuqjen dhe inflamacionin.
Centella Asiatica- antioksidant i fuqishem qe nxit rigjenerimin e lekures dhe prodhimin e kolagjenit. Perberes fantastik per qetesimin e lekures sensitive dhe proakneike. Ul skuqjen, trajton aknet.
Ekstrakt kamomili-perberes antioksidues me veti antiinflamatore, antibakteriale, antifungale, sheron plaget, lufton aknet, radikalet e lira etj.
Salix alba bar extract- permban acid salicilik qe lufton aknet, pastron poret nga pikat e zeza, zvogelon aparencen e tyre, redukton shenjat e akneve etj. .
𝑷𝒆𝒓𝒅𝒐𝒓𝒊𝒎𝒊
Maskat mund te perdoren 1-2 here ne jave ose kur aknet jane agravuar. Vendoseni ne mbremje pasi keni aplikuar tonikun dhe serumin. E lini 20 min pastaj masazhoni pjesen e esences se mbetur dhe se fundmi e ‘tampononi’ ne lekure. Per veti qetesuese vendosini ne frigorifer para perdorimit.
.
EXTRA TIP: pjesen e mbetur te esences vendoseni ne nje kontenier dhe e perdorni cdo nate pas serumit ose tonikut!

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi