Glowyskinshop.com

Mary&May Premium Idebenon Blackberry Complex Ampoule Mask 20ea

Lek 2,490

Kjo pakete maskash ka veti të fuqishme kundër plakjes që ndihmojnë për ta mbajtur lëkurën të duket e shëndetshme dhe rinore. Ky produkt përbëhet nga përbërës me veti antioksiduese për të luftuar radikalet e lira që shkaktojnë plakjen.
E karbonizuar në 800°C dhe e trajtuar me nano-smerilim të avancuar, fleta premium e maskës së bambusë është e ngopur me nano-karbon, duke siguruar një efekt pastrimi të thellë.

Maska jep esence dhe lëndë ushqyese në lëkurë, duke siguruar ton rrezatues dhe një përmirësim të dukshëm në strukturën e lëkurës.

Niacinamide + Chaenomeles Sinensis: Niacinamide është një formë e vitaminës B3 që ofron përfitime të shumta për lëkurën duke përfshirë reduktimin e inflamacionit, përmirësimin e funksionit të barrierës së lëkurës dhe minimizimin e poreve. Gjithashtu ndihmon në kontrollin e prodhimit të sebumit dhe redukton hiperpigmentimin. Chaenomeles Sinensis, i njohur edhe si ftua kinez, është një ekstrakt bimor me veti antioksiduese. Ky kombinim ndihmon në shtypjen e prodhimit të melaninës dhe kontrollin e sebumit, duke rezultuar në lëkurë me shkëlqim.

Centella Asiatica Extract: është një ekstrakt bimor i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe kuruese. Ka efekte antibakteriale dhe anti-inflamatore, duke e bërë atë të dobishme për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Kompleksi Peptid Blackberry Complex 6 është një përzierje e gjashtë peptideve të ndryshme që punojnë së bashku për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të zvogëluar shfaqjen e rrudhave.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi