Glowyskinshop.com

Mary&May Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask 110g

Lek 3,190

Një maskë gjumi e bërë me petale calendula, të cilat përmbajnë një sasi të madhe përbërësish anti-inflamatorë  për të hidratuar dhe ushqyer lëkurën gjatë gjumit. 

PËRBËRËSIT KRYESOR

2200 ppm Petalet e vërteta të kalendulës
Kalendula e quajtur edhe kumak ose kumak në tenxhere, përmban një sasi të madhe përbërësish anti-inflamatorë si karotenoidet, flavonoidet dhe luteinën, të cilat ndihmojnë në qetësimin e problemeve të lëkurës si kruajtjet dhe aknet.
25 lloje të peptideve
Ndihmon kundër plakjes, promovon sintezën e kolagjenit dhe jep përbërës thelbësorë për shëndetin e lëkurës për të arritur një lëkurë rinore.
Guaiazulene nga Kamomili
Ngjyra e gjelbër e freskët është ngjyra natyrale e Guaiazulene, e cila depërton në lëkurë për ta hidratuar atë dhe për ta bërë lëkurën elastike dhe ul temperaturën e lëkurës nga efekti i saj qetësues.

Ceramide
Për të forcuar barrierën e lëkurës.

Ekstrakt Centella Asiatica
Për efekt anti-inflamator.

Acidi Hialuronik
Për qetësimin dhe hidratimin

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi