Glowyskinshop.com

Mamonde Bakuchiol Retinol Cream 60ml

Lek 3,590

Kremi i shumëpëlqyer nga Mamonde vjen tashmë me një riformulim dhe një veti të re që çdo lëkurë e adhuron, MINIMIZIMIN E POREVE.
Një krem ​​i fuqishem rigjenerues formuluar 
me retinol, bakuchiol 3000pm dhe peptide, nje treshe fantastike kunder plakjes, hiperpigmentimit dhe humbjes se elasticitetit. Retinoli dhe bakuchiol jane perberes me benefite te ngjashme, por kur kombinohen se bashku efekti i tyre antioksidues jep rezultate maksimale ne trajtimin e rrudhave, linjave te imta, poreve te zmadhuara, shenjave dhe tekstures jo te njetrajtshme. 

Struktura e formulës ngjitet tërësisht në lëkurë për të dhënë përfitime forcuese, shtrënguese dhe luftuese kundër rrudhave. 

Formula e avancuar teknologjikisht, me performancë të lartë e mban lëkurën tuaj të shëndetshme dhe shume elastike.

Bakuchiol është një efikasitet i ngjashëm me retinolin, i nxjerrë nga farat Bogolji të përdorura në mjekësinë Ayurveda në Indi, dhe po tërheq vëmendjen si një zëvendësues natyral i gjeneratës së ardhshme të retinolit dhe funksionon si një antioksidant.

Falë përbërjes së tij shumë të përqendruar anti-plakje,  jo vetëm që forcon dhe rigjeneron lëkurën por trajton njekohesisht rrudhat dhe vijat e holla, stimulon rigjenerimin natyral të qelizave të lëkurës, forcon barrierën mbrojtëse të saj dhe hidraton intensivisht lëkurën me energjinë e fortë të kolagjenit.

 

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi