Glowyskinshop.com

Laneige Homme Blue Energy 2-piece Set

Lek 6,990

Seti rigjenerues i formuluar posacerisht per lekuren e meshkujve permban:

Blue Energy Skin Toner EX
Një tonik kundër plakjes së lëkurës i tipit xhel që rimbush energjinë e pastër të lagështisë dhe qetëson lëkurën e lodhur, duke i hapur rrugën lëkurës elastike dhe të pastër. Ky tonik përmban 74.9% Ujë të Detit të Thellë i cili ka mineralet thelbësore për t'i dhënë energji lëkurës së lodhur dhe ekstrakt Centella Asiatica, i cili qetëson lëkurën për një kujdes pas rruajtjes, duke e lënë lëkurën të ndjehet e lëmuar dhe e relaksuar. Formula e ujit të tipit xhel është në formën e një lëngu më të trashë që absorbohet shpejt dhe nuk ngjitet.

Blue Energy Essence në Locion EX

Një esencë kundër plakjes që redukton shenjat e lëkurës së stresuar duke ofruar një kujdes intensiv për lëkurë më të shëndetshme dhe më të pastër. Përmban 75.8% ujë të thellë të detit dhe ekstrakt Spirulina, së bashku trajton 4 shqetësimet kryesore të lëkurës për meshkujt - errësimin e lëkurës, thatësinë, humbjen e elasticitetit dhe shfaqjen e rrudhave.

Dhurate:
-Toner për lëkurën Homme Blue Energy 25ml
-Homme Blue Energy Essence në Locion 25ml

4X Multi-Funksion
Ofron kujdes intensiv për mungesën e lagështirës, ​​mungesën e vitalitetit, rënien e elasticitetit, rrudhat e imëta dhe pas rruajtjes ndër faktorët kryesorë të stresit të lëkurës për meshkujt, për ta bërë lëkurën e meshkujve të shëndetshme dhe të pastër.

Studiuesit kanë zbuluar se Uji i Detit të Thellë u krijua nga Grenlanda pothuajse 4000 vjet më parë para se të arrinte në Detin Lindor të Koresë me kalimin e kohës. Duke qenë se mbahet në një temperaturë të ulët prej 2°C gjatë gjithë vitit, është me pastërti të lartë dhe përmban minerale të ndryshme si magnez, kalcium, kalium, zink, hekur, bakër dhe selem, të cilat janë thelbësore për trupin e njeriut me sa vijon: funksione:

Magnezi – vepron si një fortesë për pengesën e lëkurës dhe elasticitetin e lëkurës.
Kalcium & Kalium – Ruan homeostazën e barrierës së lëkurës dhe kapacitetin hidratues të lëkurës.
Zinku – Përforcon vitalitetin dhe elasticitetin e lëkurës për të ndihmuar në prodhimin e kolagjenit të lëkurës.
Hekuri – Elementi kyç i gjakut, i cili furnizon lëkurën me oksigjen.
Bakri – Rrit qëndrueshmërinë e lëkurës.

Përmirësimi i Forcës Rinore™
Toneri që përmban Deep Sea Water, i cili rigjallëron lëkurën, dhe Ekstrakt Spirulina, i cili ka ruajtur forcën e tij të fuqishme jetësore, e bën lëkurën e meshkujve të shëndetshme dhe të pastër.

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi