Glowyskinshop.com

LADOR TEA TREE SCALP CLINIC HAIR PACK 200ml

Lek 2,190

Pakoja e flokeve La’dor Tea Tree Scalp Clinic është një maskë pastruese për flokët dhe lëkurën e kokës. Ai heq në mënyrë efektive papastërtitë, zbokthin, heq kruajtjen dhe acarimin.

Zgjidhja perfekte për zbokthin, LaDor Tea Tree Scalp Clinic Hair Pack punon për mrekulli në trajtimin e skalpit të acaruar dhe te skuqur. Formula e pasur me vaj te gjethes të pemës së çajit, ekstrakt aloe dhe jarge kërmilli, është një zgjidhje e cila zbut, rikthen shendetin dhe ushqen lëkurën e kokës duke ndihmuar në forcimin e flokëve nga rrënja. Ekstrakti i pemës së çajit ka veti antibakteriale dhe antifungale qe e ben shume efektiv ne trajtimin e zbokthit dhe infeksioneve te tjera te skalpit. Eleminon ne menyre efektive kruarjen, çaji jeshil hidraton lëkurën e kokës, ndërsa ekstrakti i mukusit të kërmillit forcon rrënjët e flokëve dhe gjatesine e flokëve.

Përbërësit aktivë

-Jarga e kërmillit hidraton dhe ushqen skalpin dhe floket, stimulon rigjenerimin e lekures, eliminon zbokthin dhe stimulon daljen e flokeve te rinj.
-Kolagjeni i hidrolizuar. Ky komponent thith molekulat e ujit dhe i mban ato në hapësirën ndërqelizore. Kjo ju lejon të optimizoni ekuilibrin e ujit, të mbroni flokët nga thatësia dhe humbja e elasticitetit.
-Ceramide. Këto yndyrna natyrore riparojne strukturën e flokëve, rivendosin shtresën e tyre lipidike, rrisin dendësinë, parandalojnë brishtësinë dhe rënien e flokëve.
-Vaj argani. Vaji zbut, ushqen dhe hidraton kaçurrelat, zbut strukturën e tyre, parandalon ngatërresat, lehtëson stilimin dhe krehjen.
-Kompleksi i bimëve. Maska përmban ekstrakte të kamelisë, aloe, pemës së çajit dhe trëndafilit. Këto bimë pastrojnë, freskojnë dhe tonifikojnë flokët dhe lëkurën e kokës, pasurojnë qelizat me vitamina dhe eliminojnë patogjenët.

Si të përdorni
Ky produkt është krijuar për t'u përdorur 2 herë në javë, pas larjes se flokeve.
Shpërndani një sasi të mjaftueshme në duart tuaja, dhe më pas masazhojeni tërësisht në flokët dhe kokën tuaj për rreth një minutë.
Lëreni të qëndrojë për disa minuta të tjera, dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Përvoja origjinale dhe autentike La'dor. Kujdes profesional i salloneve, drejtpërdrejt nga Koreja e Jugut.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi