Glowyskinshop.com

LADOR DERMATICAL SCALP TONIC 120ml

Lek 2,390

Një tonik ushqyes per lekuren e skalpit që përmban ginseng, ekstrakt licorice, cnidium, aloe dhe ekstrakt çaji jeshil, duke parandaluar humbjen e flokëve duke zvogëluar zbokthin. Toniku pastrues për lëkurën e kokës ka një efekt terapeutik dhe parandalues, duke funksionuar në disa drejtime: parandalon zbokthin, normalizon gjëndrat dhjamore, eliminon kruajtjen, qetëson skalpin, forcon folikulat e flokëve dhe përshpejton procesin e rritjes së flokëve, ushqen flokët dhe skalpin e kokës.
I mbushur me acid salicilik, mentol, panthenol dhe 11 lloje ekstraktesh me bazë bimore për të ushqyer dhe mbrojtur lëkurën e kokës të ndjeshme.
Kjo formulë është vërtetuar nga Ministria e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave të Koresë si një trajtim efektiv për humbjen e flokëve.

Ekstrakti i çajit jeshil stimulon rritjen e flokëve, aktivizon folikulat e flokëve, zbut flokët. Ekstrakti i xhensenit rinovon qelizat e lëkurës, duke kontribuar në përthithjen më të mirë të lëndëve ushqyese, eliminon thatësinë dhe skuqjen. Ekstrakti i rrënjës - stimulon qarkullimin e gjakut, ka efekte anti-inflamatore dhe antifungale.
Ekstrakti i rrënjës së Calamus eliminon zbokthin dhe kruajtjen, lehtëson irritimin dhe qetëson lëkurën e kokës. Vaji esencial i mentes rregullon gjëndrat dhjamore, freskon këndshëm lëkurën dhe është një antiseptik i mirë. Ekstrakti i rrushit redukton rënien e flokëve dhe stimulon rritjen e flokëve të rinj. Aloe vera zbut lëkurën, hidraton thellësisht dhe forcon flokët.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi