Glowyskinshop.com

Lador ACV Vinegar Hair Cap 30g

Lek 990

Lador ACV me uthull rigjeneron në mënyrë aktive flokët dhe lëkurën e kokës, pa i tharë dhe prishur ekuilibrin natyror të pH. Maska u jep flokëve volum dhe shkëlqim, i bën të menaxhueshëm, mbron nga faktorët e jashtëm agresivë. Produkti vepron në flokët e dëmtuar nga anë të ndryshme, duke siguruar efekt maksimal shërues. Pastron në mënyrë efektive lëkurën e kokës, largon pluhurin, papastërtitë dhe mbetjet e kozmetikës, eliminon parehatinë dhe kruajtjen, freskon dhe qetëson. Ruan një ekuilibër optimal hidro-lipid, forcon funksionet mbrojtëse të lëkurës dhe flokëve, neutralizon ndikimin agresiv të ujit të rrjedhshëm dhe faktorëve mjedisorë. Maska rikthen dhe forcon strukturën e flokëve, parandalon ndarjen e tyre, zbut dhe e bën atë të lëmuar. I jep vëllim rrënjës, i rikthen flokëve pamjen e shëndetshme.

Përbërësit kryesorë aktivë:
– Uthulla e mollës pastron thellësisht lëkurën e kokës, lufton zbokthin dhe freskon. Nxit qarkullimin e përmirësuar të gjakut dhe përshpejton rritjen e flokëve, i jep shkëlqim.
- Enzimat e sojës, veshtullit dhe rrënja e imperates cilindrike forcon funksionet mbrojtëse të flokut, e mbron atë nga ndikimet agresive të jashtme, rikthen dhe hidraton.
- Vaji i ullirit ushqen thellësisht flokët, duke i bërë të lëmuar, të mëndafshtë dhe të menaxhueshëm.
- Ekstrakti i pemës së çajit ka një efekt dezinfektues antibakterial, shëron thellësisht lëkurën e kokës. Ndaloni inflamacionin, zvogëloni irritimin.
- Ekstrakti i rozmarinës hidraton fijet e thata dhe të brishta, parandalon rënien dhe rënien e flokëve. Stimulon formimin e folikulave të reja të flokëve, eliminon zbokthin dhe lufton thinjat e hershme.

Si të përdorni:
Përdoreni pas larjes me shampo. Fshijini flokët butësisht me një peshqir për të hequr lagështinë e tepërt. Mblidhni flokët në kurorë dhe vendoseni butësisht maskën në mënyrë që të mbulojë të gjithë flokët.
Rregulloni maskën në mënyrë që të ngjitet mirë në kokë, hiqni ngjitësin e letrës dhe rregulloni pjesën ngjitëse të maskës.
Masazhoni kokën butësisht dhe hiqeni maskën pas 10-15 minutash. Shpëlajini flokët me ujë të ngrohtë, duke hequr me kujdes produktin e mbetur.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi