Glowyskinshop.com

LADOR DERMATICAL ACTIVE AMPOULE (6 ampulax30ml)

Lek 1,790 Lek 2,990

Ampulat La'dor Dermatical Active janë ampula premium kundër rënies së flokëve të formuluara posaçërisht për lëkurën e kokës të ndjeshme, flokët e dobësuar dhe të holluar qe bien. Ampulat funksionale të flokëve La’dor me 6 lloje peptidesh, acid salicilik, deksapanthenol dhe niacinamide reduktojnë në mënyrë efektive shenjat e humbjes së flokëve, ndërsa në të njëjtën kohë riparojnë flokët e dëmtuar dhe qetësojnë lëkurën e kokës të ndjeshme.

Pse ndodh rrallimi dhe rënia e flokëve? Përveç trashëgimisë, një nga shkaqet më të zakonshme janë proceset inflamatore në lëkurën e kokës, në formën e depozitave të qelizave të vdekura dhe kokës së ndjeshme, të cilat shkaktojnë zakone të këqija në kujdesin e flokëve (ngjyrosje e shpeshtë, shampo, përdorimi i pajisjeve të nxehtësisë, etj. ) Proceset inflamatore në lëkurën e kokës shkurtojnë fazën aktive të rritjes së flokëve, dhe folikulat prodhojnë qime më të vogla dhe më të holla, të cilat bien më lehtë dhe më shpejt (rrallimi i flokëve). Me kalimin e kohës, proceset inflamatore në lëkurën e kokës përhapen dhe ndalojnë fazën e rritjes aktive kur folikulat ndalojnë plotësisht prodhimin e flokëve të rinj (humbja e flokëve).
Ampulat La'dor Dermatical Active janë të destinuara për:
-flokë të hollë dhe të dobët të prirur për humbje,
-për flokët që bien jashtë mase,
-skalp iacaruar qe kruhet.

Përfitimet: eksfolion qelizat e vdekura të lëkurës, balancin yndyren e tepërt, ushqen dhe hidraton intensivisht lëkurën e kokës dhe flokët, freskon, forcon folikulat e flokëve, rikthen strukturën e shendetshme të flokëve.

Komponentët kryesorë:

Acidi salicilik është përgjegjës për eksfolimin e qelizave të vdekura, normalizon gjëndrat dhjamore, ndihmon në përballimin e zbokthit.

Panthenol ushqen, hidraton dhe zbut lëkurën e kokës, mbush mikro-parregullsitë brenda dhe në sipërfaqen e flokëve, forcon rrënjët, stimulon rritjen e llambave të reja, mbulon flokët me një film të hollë, duke mbrojtur nga efektet e motit të keq, të keq moti

Kompleksi i 6 peptideve eliminon thatësinë e kokës dhe flokëve, i jep flokëve shkëlqim dhe elasticitet.

Mentoli ftoh dhe freskon këndshëm lëkurën e kokës dhe stimulon daljen e flokeve te rinj.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi