Glowyskinshop.com

Kose Softymo Speedy cleansing oil 230ml

Lek 1,790
Vaji i pastrimit Kose Softymo Speedy është një pastrues i shpejtë vaji që nuk kërkon një pastrim të dytë. Rinovuar në 2016 për ta bërë formulën edhe më efektive në heqjen e grimit kokëfortë. Pesë vajra organikë e mbajnë lëkurën të lagësht dhe të lëmuar. Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe nuk do të keni nevojë të përdorni një pastrues të dytë më pas.

Përbërësit kryesorë:

-Vaj Sesamum Indicum: I pasur me antioksidantë dhe acide yndyrore të pangopura të dobishme për lëkurën, fitosterole dhe vitaminë E.
-Vaji i farës Carthamus Tinctorius: Vaj që vjen nga bima e shafranit, i pasur me acide yndyrore ushqyese dhe hidratuese (linoleik (70%) dhe oleik (11% acid)), plus vitaminë E. Mund të jetë i dobishëm për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi