Glowy Skin Albania

Jm SOLUTION MARINE LUMINOUS PEARL SUN CREAM Pearl Spf50+ pa++++ 50ml

Lek 1,190

Krem dielli hidratues për fytyrën dhe trupin JMsolution Marine Luminous Pearl Cream Sun XL Pearl SPF50 PA++++ qe ofron mbrojtje të shkëlqyer kundër të gjitha llojeve të rrezatimit ultravjollcë, falë SPF 50 të lartë, zvogëlon rrezikun e fotoplakjes dhe parandalon shfaqjen e pigmentimit të padëshiruar dhe njollave. Ngadalëson procesin e plakjes dhe parandalon formimin e rrudhave. Kremi hidraton në mënyrë të përkryer lëkurën dhe e barazon tonin, falë mineraleve të detit. Ushqen me përbërës aktivë, qetëson inflamacionin, stimulon sintezën e kolagjenit dhe rrit qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

Produkti përhapet lehtësisht mbi lëkurë, përthithet shpejt, nuk lë ngjitje apo vija në lëkurë dhe jep një ndjenjë rehatie.

Përbërësit kryesorë aktivë:

Ekstrakti Laminaria - qetëson lëkurën e irrituar, aktivizon proceset e rigjenerimit dhe rinovimit të qelizave, ka një efekt rigjenerues dhe shërues.

Ekstrakti i algave të detit Hijiki - ushqen në mënyrë të përkryer lëkurën, duke rritur proceset e rigjenerimit të saj, përmirëson qarkullimin e gjakut.

Ekstrakti i algave kafe – nxit rinovimin e qelizave, forcon imunitetin e lëkurës, ushqen thellësisht, tonifikon, pastron, forcon enët e gjakut dhe ka një efekt kundër plakjes.

Acidi hialuronik është përgjegjës për hidratimin e thellë të lëkurës dhe ruajtjen e ekuilibrit natyror të ph të lëkurës në një nivel optimal. Acidi hialuronik formon një shtresë mbrojtëse të paprekshme në lëkurë që parandalon avullimin e lagështirës dhe i jep një ndjesi komode freskie dhe hidratimi në fytyrë.

Kolagjeni përmirëson gjendjen e përgjithshme të lëkurës: e lëmon dhe e njetrajteson atë, e bën të fortë dhe elastike, heq rrudhat e imëta dhe e freskon lekuren. Ka një efekt shërues dhe qetësues të plagëve, ruan lagështinë në shtresat e thella të lëkurës.

I përshtatshëm për çdo lloj lëkure.

Udhëzime për përdorim: Aplikojeni kremin si hapin e fundit të kujdesit 20-30 minuta para nisjes.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi