Glowyskinshop.com

JM Solution Disney Quick Routine Moisture Hyaluronic Acid Mask 30ea

Lek 2,490

Nje pako me 30 maska pambuku qe do rivitalizojne dhe rigjenerojne thellesisht lekuren tuaj. Produkti freskon dhe ngop lekuren menjëherë me lagështi, parandalon dehidratimin, ruan elasticitetin dhe butësinë e lekures.

Përbërësit kryesorë aktivë:
9 lloje të acidit hialuronik që funksionojnë si në sipërfaqe ashtu edhe në shtresat e thella të epidermës, duke hidratuar dhe forcuar intensivisht barrierën natyrale të lagështisë që parandalon tharjen.

Peptidet aktivizojnë sintezën e acidit hialuronik, shtrëngojnë dhe lëmojnë, parandalojnë shkatërrimin e kolagjenit, stimulojnë rigjenerimin qelizor, barazojnë strukturën e lëkurës dhe ruajnë lëkurën rinore. Peptidi argireline ka një efekt të ngjashëm me botulinum, duke relaksuar muskujt e fytyrës, duke reduktuar kështu rrudhat e fytyrës.

Allantoina është një antioksidant, ngadalëson plakjen e qelizave, redukton reaktivitetin dhe stimulon rigjenerimin.
Aminoacidet rrisin faktorin natyral hidratues (NMF), përmirësojnë strukturën e lëkurës, zbutin teksturën dhe tonifikojnë tonin.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi