Glowyskinshop.com

Iunik Centella Calming AC Spot Cream 20ml

Lek 1,290 Lek 1,690

Kremi qetësues AC Spot është i pasuruar me 81% ekstrakt Centella Asiatica për qetësimin intensiv të lëkurës së irrituar dhe akneve. AHA, BHA dhe PHA heqin butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin e tepërt duke bërë që papastërtitë të zhduken si bora në diell. Kremi Spot ka një strukturë freskuese, jo ngjitëse, e cila përthithet shpejt në lëkurë.

Perberesit kryesore:
-Niacinamide: Stimulon prodhimin natyral të ceramideve dhe zbeh hiperpigmentimin. Çon në lëkurë të fortë dhe të tonifikuar.
-Ekstrakt i lëvores së shelgut Salix: Natyrisht përmban një substancë që është e afërm me acidin salicilik, plus flavonoidet dhe acidet fenolike që janë përgjegjëse për cilësitë e tij qetësuese dhe antiseptike.
-Panthenol: Një provitaminë me aftësi hidratuese, hidratuese, që ka veti anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Ndihmon në parandalimin e acarimit.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi