Isntree

Isntree hyaluronic acid toner 200ml

Lek 2,190

Formula e re e tonikut permban 3 lloje te ndryshme molekulare acidi hialuronik. Pervec se eshte produkt shume hidratues, vitalizon dhe i jep shkelqim lekures.


--

𝙁𝙤𝙧𝙢𝙖𝙩𝙞: 200ml
Vegan
Isntree eshte nje nga linjat me te pelqyera koreane per shkak te perzgjedhjes se kujdesshme te perberesve. Siguron hidratim intensiv dhe duke patur parasysh sasine, ju zgjat per nje kohe te gjate! .

𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
-Mbush rrudhat ekzistuese dhe parandalon formimin e rrudhave te reja
-Lufton dehidratimin duke e hidratuar lekuren ne thellesi.
-I jep shkelqim lekures.
-E ben lekuren te duket me e re.
-Shpejton sherimin e shenjave.
-Mbron dhe rinderton barrieren e lekures.
-Qeteson skuqjen dhe irritimin.

𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
Sodium Hyaluronate-ka molekule me te vogel se acidi hialuronik keshtuqe perthithet me thelle ne lekure. Mban 1000 here peshen e tij ne uje. Eshte shume hidratues dhe jep ndjesine e ‘mbushjes se rrudhave’. Ka efekt hidratues dhe antirrudhe.
3 lloje te ndryshme molekulare sigurojne absorbimin e tij ne shtresat e thella te lekures.
Althaea rosa extract- Permban aminoacide, vitamina dhe minerale qe ndihmojne lekuren te bllokoje humbjen e lageshtires dhe rrisin elasticitetin. .
Aloe Barbadensis leaf extract- ka aftesi qetesuese, ul inflamacionin, ndihmon ne sherimin me te shpejte te plageve, nxit rigjenerimin e lekures. .
Betula Alba juice- e pasur ne enzima, aminoacide dhe antioksidante nxisin rigjenerimin e lekures dhe zbehjen e hiperpigmentimit. .
Beta glucan- ka efekt antirrudhe(nxit prodhimin e kolagjenit), antiinflamator, antioksidant, shpejton procesin e sherimit te plageve. .
Panthenol - bllokon humbjen e lageshtires, hidratues, antiinflamator, pershpejton sherimin e plageve. .
Soluble collagen- ndihmon ne zbehjen e hiperpigmentimit, hidraton dhe zbut lekuren.

Extra tip: per efekt maksimal tonikun aplikojeni ne lekure te lagur

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi