Isntree

Isntree hyaluronic acid moist cream 100ml

Lek 1,550 Lek 2,190

Hidratues ushqyes ideal për lekurat e thata, normale, mature, dhe lëkurat në nevojë për hidratim të thellë. Formuluar me pesë pesha molekulare të ndryshme të Acidit Hyaluronic siguron hidratim ne shtresat me te thella te lekures. Rezultati? Lëkura e mbushur, e shëndetshme dhe plot shkelqim. Ne te njejten kohe rigjalleron shtresat e jashtme te lekures dhe permireson shfaqjen e linjave te imta dhe rrudhave.


--

🌱Vegan🌱
ℂ𝕗𝕒𝕣𝕖 𝕥𝕒𝕣𝕘𝕖𝕥𝕠𝕟?
Dehidratimin, rrudhat, lekuren pa jete!

ℙ𝕖𝕣𝕤𝕙𝕥𝕒𝕥𝕖𝕥 𝕞𝕖:
Lekurat normale, te thata, mature, te dehidratuara!

𝔽𝕠𝕣𝕞𝕒𝕥𝕚:100ml

ℂ𝕗𝕒𝕣𝕖 𝕡𝕖𝕣𝕗𝕚𝕥𝕚𝕞𝕖𝕤𝕙 𝕜𝕒?
-Trajton linjat e dehidratimit dhe rrudhat.
-Rrit elasticitetin e lekures dhe e rigjalleron ate.
-Mban lageshtiren brenda lekures duke dhene pamjen e nje lekure te mbushur dhe rinore.
-Forcon dhe riparon barrieren e lekures.
-Zbut lekuren dhe ndihmon te qetesohen zonat e thata dhe delikate.
-Trajton dehidratimin duke siguruar balancen e duhur ndermjet sasise se ujit dhe vajit ne lekure.

ℙ𝕖𝕣𝕓𝕖𝕣𝕖𝕤𝕚𝕥 𝕜𝕣𝕪𝕖𝕤𝕠𝕣𝕖 𝕕𝕙𝕖 𝕧𝕖𝕥𝕚𝕥𝕖 𝕖 𝕥𝕪𝕣𝕖:
5 lloje te ndryshme molekulare acidi hialuronik- hidratim intensiv, ushqen shtresat e thella te lekures, rrit elasticitetin dhe vi
Vaj argani- ka veti rigjeneruese dhe antirrudhe. Rrit elasticitetin e lekures dhe permireson teksturen e lekures.
Safflower seed oil- i pasur ne 70% acid linoleik e ben shume te pershtatshem per lekurat proakneike. Eshte gjithashtu shume i pasur ne antioksidante dhe vitamine E.
Ceramide- forcojne dhe mbrojne barrieren e lekures, kycin hidratimin brenda lekures dhe nxisin rigjenerimin.
Beta Glucan- ka veti antioksiduese, rigjeneruese, hidratuese dhe antirrudhe.
Gjalpe kariteje- i njohur per vetite sheruese, qetesuese, hidratuese, antirrudhe etj.
Panthenol- ka veti antiinflamatore,rigjeneruese, mbrojtese, hidratuese, rrit elasticitetin e lekures, mban lageshtiren brenda lekures.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi