Isntree

Isntree CHESTNUT AHA 8% CLEAR ESSENCE 100ml

Lek 1,290

𝑪𝒇𝒂𝒓𝒆 𝒆𝒔𝒉𝒕𝒆?
Esence eksfoluese qe permban 8% AHA, 4% acid glikolik dhe 4% acid laktik. Eshte delikate dhe nuk shkakton rrjepje. Nuk permban fragrance, ngjyrues apo vajra esenciale dhe pershtatet edhe me lekurat sensitive. Absorbohet shpejt, nuk eshte ngjitese as nuk e yndyros lekuren.

𝑷𝒆𝒓 𝒄𝒊𝒍𝒂𝒕 𝒍𝒆𝒌𝒖𝒓𝒂 𝒌𝒆𝒔𝒉𝒊𝒍𝒍𝒐𝒉𝒆𝒕?
Keshillohet per lekurat proakneike, me pika te zeza, pika te bardha, pika dhjamore, teksture te crregullt, rrudhat e para.
𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
•Largon qelizat e vdekura te lekures ne menyre delikate.
•Zvogelon poret dhe i pastron ne thellesi.
•Pershpejton rigjenerimin qelizor.
•Permiresen teksturen e lekures.
•Eleminon pikat dhjamore, pikat e zeza, pikat e bardha.
•Trajton aknet dhe zbeh shenjat e akneve.
•Parandalon formimin e komedoneve.
•Trajton rrudhat e para duke stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastines.
•E le lekuren shume te lemuar dhe i jep shkelqim.

𝑭𝒐𝒓𝒎𝒂𝒕𝒊 : 100ml
𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
Acidi Glikolik- Trajton aknet, komedonet, pikat dhjamore, stimulon rigjenerimin e qelizave, prodhimin e kolagjenit dhe elastines, permireson teksturen e lekures etj.
Acidi laktik- stimulon eksfolimin e qelizave epidermike, redukton aknet, komedonet, e le lekuren e lemuar, redukton rrudhat, zbeh shenjt e akneve, melasmen, hiperpigmentimin etj.
Centella asiatica extract- veti qetesuese, rigjeneruese, ul inflamacionin, trajton aknet.
Ekstrakt kastraveci- antiinflamator, hidratues.
Sodium Hyaluronate- antirrudhe, hidratues.
Aloe vera- antioksiduese, antiage, antiinflamatore, antibacteriale.
Allantoin- rigjeneruese, pershpejton sherimin e plageve.
𝑷𝒆𝒓𝒅𝒐𝒓𝒊𝒎𝒊
Esenca perdoret 2-3 here ne jave dhe vetem ne mbremje. E lini 10-20 minuta te veproje pastaj vendosni produktet e tjera. Aplikohet ne lekure te paster dhe te thate. Gjate dites duhet patjeter te mbroni lekuren me Spf.


--

Esence eksfoluese qe permban 8% AHA, 4% acid glikolik dhe 4% acid laktik. Eshte delikate dhe nuk shkakton rrjepje. Nuk permban fragrance, ngjyrues apo vajra esenciale dhe pershtatet edhe me lekurat sensitive. Absorbohet shpejt, nuk eshte ngjitese as nuk e yndyros lekuren.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi