Glowyskinshop.com

Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid 100ml

Lek 2,290
Një tonik eksfoliues i mbushur me ekstrakt BHA dhe lëvozhgë të gështenjës për të pastruar strukturën e lëkurës së ashpër dhe për të reduktuar pamjen e poreve të zgjeruara. Ekstrakti i guaskës së gështenjës është i pasur ne taninë, një molekulë që ndihmon në shtrëngimin e poreve, reduktimin e sebumit dhe rivendosjen e ekuilibrit të vajit dhe lagështisë.
Zbut dhe shpërndan qelizat e vdekura të lëkurës, sebumin dhe papastërtitë me 2% BHA duke aktivizuar rigjenerimin e lëkurës.
Siguron hidratim në të gjithë lëkurën dhe përmirëson ruajtjen e lagështisë me 3 përbërës të Acidit Hyaluronik.
Formulë miqësore për lëkurën pa aromë artificiale, vaj esencial, vaj mineral apo etanol.
Toneri ka një aplikim freskues dhe të shëndoshë pa mbetje të yndyrshme ose të rënda. I përshtatet llojeve të lëkurës me vaj dhe të kombinuar ose atyre me strukturë të ashpër të lëkurës dhe pore të zgjeruara.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi