Glowyskinshop.com

Iope Hyaluronic Cream 50ml

Lek 5,990

Një krem ​​bombë hidratues që e bën lëkurën të lagësht dhe të tendosur duke mbushur me lagështi pjesën e brendshme dhe të jashtme të lëkurës duke përdorur acid hialuronik. Linja bazohet në një formulë që kombinon acidin hialuronik dhe lëngun e thuprës, duke krijuar një efekt të thellë hidratues. Acidi hialuronik është një polisaharid që është pjesë e substancës qelizore të indit lidhës. Agjent natyral xheli. Një element i rëndësishëm strukturor i lëkurës. Për shkak të hidrofilitetit të lartë, kontribuon në ruajtjen e ekuilibrit normal të ujit në qelizat e lëkurës, krijon vëllimin e brendshëm të indeve. Përmirëson lehtësimin e lëkurës, parandalon dhe ngadalëson plakjen e lëkurës, zbut rrudhat, hidraton dhe mbron në mënyrë efektive lëkurën dhe parandalon formimin e plagëve. Ka një efekt antiviral, baktericid, shërues të plagëve. Në kombinim me përbërës të tjerë biologjikisht aktivë, ai vepron në sinergji, duke rritur aktivitetin e tyre.

Lëngu i thuprës është i pasur me minerale dhe elementë gjurmë. Ndihmon në reduktimin e thellësisë së rrudhave, në largimin e njollave të moshës dhe akneve. Tonifikon, rikthen qëndrueshmërinë dhe freskinë e lëkurës.


Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi