Glowyskinshop.com

I'm from Rice Mask 110ml

Lek 2,490 Lek 3,490

I'M FROM Rice Mask është një maskë e perbërë me 4,1% oriz organik dhe pa pesticide nga provinca Yeoju në Kore për të eksfoluar dhe ndriçuar butësisht lëkurën. Maska ka gjithashtu funksionin e nje scrubi qe heq në mënyrë efektive qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar një teksture të pastër dhe të lëmuar.
I pasur me vitamina B1 dhe B2, orizi është një përbërës i preferuar i K-Beauty për të rinovuar lëkurën, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të targetuar poret e zgjeruara. Rezultati është një lëkurë më e lëmuar, më e pastër dhe më rrezatuese e cila është e lirë nga qelizat e vdekura të lëkurës, vajrat e tepërta dhe papastërtitë e tjera.

-Tërshëra: Tërshëra është e ngarkuar me përbërës të dobishëm për lëkurën, si beta-glukan, lipide, acide yndyrore dhe komponime anti-inflamatore. Zbut dhe mbron lëkurën, duke e bërë atë ideale për lëkurën e prirur ndaj acarimit dhe ekzemës
-Acidi hialuronik i hidrolizuar: Versioni i hidrolizuar i acidit hialuronik. Pesha e ulët molekulare siguron përthithje optimale, dhe si acidi hialuronik, hidraton intensivisht lëkurën dhe përmirëson elasticitetin.
-Ekstrakti i Angjinares: Zvogëlon linjat e imëta, përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe shtrëngon pamjen e poreve të theksuara.

+ Përmban 4.1% oriz Yeoju me cilësi të lartë
+ Kokrrat e orizit si agjent eksfoliant për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe mbetjet e padëshiruara pa irritim
+ Plot vitamina dhe minerale për të rikthyer elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës
+ Përfshin më shumë se 25% emolientëve miqësorë ndaj lëkurës për të hidratuar lëkurën.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi