Glowyskinshop.com

I'm from Mugwort Essence

Lek 2,790 Lek 3,990

I'm From  Mugwort Essence është formuluar pikërisht me 100% ekstrakt mugwort te rritur në Korenë e Jugut. Kjo formulë freskuese ngjitet dhe përthithet në lëkurë për të qetësuar dhe rimbushur lagështinë nga brenda. Ekstrakti i mugwort ka veti të fuqishme anti-inflamatore dhe është i pasur me antioksidantë. Kjo barishte paraqet përfitime të shumta për kujdesin e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj akneve. Ndihmon në parandalimin e plakjes së parakohshme duke luftuar dëmtimet nga agresorët mjedisorë. Ekstrakti i mugwort gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit, i cili zbut lëkurën dhe ndihmon në reduktimin e shfaqjes së linjave të holla. Formuluar me korrje 100% të ekstraktit të mugwort nga Qarku Ganghwa në Kore, ky Mugwort Essence shfrytëzon vetitë natyrore detoksifikuese të Mugwort, në Kore përdoret në mënyrë të ngjashme me Vajin e Pemës së Çajit. Trajton problemet e lëkurës dhe krijon një çehre të pastër dhe me shkëlqim në vetëm pesë minuta.

Mugwort: Një përbërës i fuqishëm i njohur nga mjekësia tradicionale koreane. Zbut dhe shëron lëkurën, veti anti-inflamatore, antibakteriale. Përbërës ideal për lëkurë të ndjeshme, të prirur ndaj akneve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi