Glowyskinshop.com

ILLIYOON Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser 300ml

Lek 2,790

Illiyoon Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser është një xhel i butë hipoallergjik me ekstrakte të zgjedhura bimore që rivendosin dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës. Xheli pastron, zbut, hidraton dhe ushqen lëkurën. Pastruesi përmban acid laktik, acidin më të butë qe rekomandohet veçanërisht për lëkurën e ndjeshme. Përveç efektit pastrues, acidi laktik hidraton edhe epidermën.

Përbërësit që duam:

Madecassoside: Një nga përbërësit aktivë të shquar të Centella Asiatica të mirënjohur. Ka aftësi të konsiderueshme shëruese të plagëve, qetësuese dhe antioksiduese.
Lactobacillus Ferment: Një përbërës probiotik që mbron lëkurën nga ndikimet e jashtme të dëmshme dhe ka veti anti-mikrobike dhe anti-inflamatore.
Tokoferoli (Vitamina E): Një antioksidant thelbësor, i tretshëm në vaj në lëkurë. Mbron lëkurën nga dëmtimet e radikaleve të lira dhe e bën lëkurën më elastike ndaj rrezeve UV.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi