Glowyskinshop.com

ILLIYOON Ceramide Ato Cream 200ml

Lek 2,190

Kremi ILLIYOON Ceramide Ato Concentrate është i mbushur me gjithçka që ju nevojitet për t'ju dhënë hidratim afatgjatë. I pasuruar me Ceramide Skin Complex™, i cili është një përbërës i patentuar i zhvilluar bashkërisht nga Amorepacific dhe AESTURA, duke përdorur teknologjinë e parë në botë të kapsulimit me Ceramide, ndihmon në riparimin dhe forcimin e barrierës së lëkurës dhe përmirëson aftësinë e saj për të parandaluar humbjen e ujit të epidermës për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe shëndetshëm gjatë gjithë ditës. Kur aplikohet, kapsulat e ceramidit shumë të koncentruar do të shpërthejnë dhe do të lëshojnë ceramide të freskëta në lëkurë duke e lejuar atë të përthithet shpejt thellë në lëkurë për ta ushqyer nga brenda, si dhe për të ndihmuar në riparimin dhe rivendosjen e barrierës së lëkurës për të përmirësuar shëndetin tuaj të përgjithshëm të lëkurës.

Kremi është formuluar pa alkool, pa aroma, pa vajra esencialë.
Është i përshtatshëm për lëkurë të thatë, të dehidratuar dhe/ose të dëmtuar dhe sensitive.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi