Glowyskinshop.com

Hanskin Pore Cleansing Balm BHA 80g

Lek 2,590

I krijuar posaçërisht për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve, Hanskin's Pore Cleansing Balm - BHA pastron dhe parandalon bllokimin e poreve në një hap të vetëm. E bërë me përbërës me origjinë bimore, kjo formulë balancuese e vajit shkrin menjëherë përbërjen kokëfortë dhe papastërtitë e poreve. Acidet beta hidroksi ndihmojnë në tretjen e butë të grumbullimit të sebumit të bllokuar, duke zbuluar poret që duken më të vogla dhe më të qarta. Formula jo-zhveshëse largon yndyrën e tepërt, por e lë lëkurën të hidratuar dhe të ekuilibruar.

Përfitimet
-Heq tërësisht grimin, duke përfshirë grimin e papërshkueshëm nga uji.
-Një përzierje e vajrave ushqyes zbut dhe ruan shëndetin dhe hidratimin e lëkurës.
-Acidi salicilik ndihmon në tretjen e sebumit dhe mbajtjen e poreve të pastra
-Tekstura e fortë e balsamit e bën atë pa rrëmujë, rezistente ndaj derdhjeve dhe komode per udhëtim.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi