Glowy Skin Albania

HadaLabo Shirojyun Premium Medicated Deep Whitening Cream (50g)

Lek 2,490


Kremi hidratant  HadaLabo Shirojyun Premium Medicated Deep Whitening, i formuluar me përbërës ndricues dhe acid hialuronik targeton hiperpigmentimin dhe lëkurën pa jete. Formula është krijuar për te frenuar prodhimin e melaninës, shkaktari i njollave kafe në lëkurë, duke e lënë lëkurën të ndritshme dhe të njëtrajtshme.

Krijuar me kujdes të vecantë, tekstura e kremit  thithet shpejt në lëkurë, duke e lënë atë të ndjehet e butë dhe e rinovuar. Me përdorim të rregullt, ndihmon në përmirësimin e teksturës së lëkurës dhe  rritjen e elasticitetit. 

Ingredientët që duam 🫡

  • Acid Traneksamik: Një agjent i fuqishëm zbardhues që ndihmon në frenimin e prodhimit të melaninës, duke reduktuar shfaqjen e pikave të errëta dhe hiperpigmentimit.
  • Vitamina C: E njohur për vetitë e saj antioksiduese, Vitamina C ndihmon në ndriçimin dhe në përmirësimin e tonit të lëkurës, duke i dhënë një shkëlqim të shëndetshëm.
  • Acid Hialuronik: Një përbërës kyç për hidratim të thellë, acidi hialuronik rikthen lagështinë në lëkurë, duke e lënë atë të mbushur, të butë dhe elastike.
  • Arbutin: Ekstraktuar nga bima e boronicës së kuqe, arbutine ndihmon në zbehjen e njollave kafe dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, duke promovuar një lëkurë plot shkëlqim
  • Vitamina E: Një antioksidant tjetër i fuqishëm, Vitamina E ushqen dhe mbron lëkurën nga dëmtimet mjedisore, duke ndihmuar në mbajtjen e shëndetit dhe vitalitetit të saj.
  • Kolagjen: Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, duke reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe linjave të mimikës. 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi