Glowyskinshop.com

Goodal yuja infused water mild sheet mask

Lek 390
Kjo maskë pambuku është e mbushur me ujë ultra të pastër dhe ekstrakt qitroje te sapo korrur i cili vepron si një zbardhues natyral i lëkurës dhe siguron një ton të njëtrajtshëm dhe të gjallë të lëkurës.   Ekstrakti i frutave te qitros është i pasur me antioksidantë, të cilët mund të ndihmojnë në promovimin e anti-plakjes dhe përtëritjen e lekures për një pamje më rinore. Ekstrakti i luleve të lilium Candidum stimulon rinovimin e qelizave dhe njihet për vetitë e tij anti-inflamatore që ndihmojnë në luftimin e skuqjes. Ekstrakti Centella Asiatica ndihmon në shërimin e lëkurës duke përshpejtuar rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe sintezën e kolagjenit.
Maska është e bërë nga fibra me bazë bimore që rrjedhin nga bambuja , miqësore me mjedisin. Tekstura e mëndafshtë e maskës ngjitet butësisht në lëkurë, duke e lënë atë të ndjehet e freskët. Falë formulimit të saj me bazë bimore, të pasur me lëndë ushqyese, kjo maskë është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe për lëkurën e ndjeshme.

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi