Glowyskinshop.com

Goodal Houttuynia cordata Calming Moisture Serum 50ml

Lek 2,790

Një serum qetësues i pasuruar me 82% ekstrakt Jeju Houttuynia Cordata për të riparuar lëkurën e dëmtuar, sensitive dhe për të ndihmuar në ruajtjen e niveleve të lagështisë së lëkurës.

Vetitë antioksidante të ofruara nga flavonoidet natyralisht të pranishme në Houttuynia cordata aktivizojnë sistemin imunitar dhe kundërveprojnë me formimin e papastërtive, vetitë anti-inflamatore dhe astringente qetësojnë irritimet dhe skuqjen e lëkurës, jane gjithashtu të dobishme për shtrëngimin e poreve të zgjeruara.

Përveç ekstraktit Houttuynia cordata, serumi përmban tetë molekula të acidit hialuronik të peshave të ndryshme për të ngopur shtresat e ndryshme të lëkurës me lagështi, duke e bërë atë të duket më e ngjeshur, e hidratuar dhe elastike.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi