Etude house

Etude house Soon jung 2x barrier intensive cream 60ml

Lek 1,890 Lek 2,190

Hidratues i pasur vetem me perberes qe bejne pjese ne klasifikimin โ€˜EWG greenโ€™
Permban perberes minimale, jokomedogjenike qe qetesojne dhe riparojne barrieren e lekures. Nuk permban fragrance, ngjyrues artificiale, vajra esenciale, vaj mineral etj. Ka pH acid qe e mban lekuren ne gjendje optimale.


--

๐‘ท๐’†๐’“ ๐’„๐’Š๐’๐’‚๐’• ๐’๐’†๐’Œ๐’–๐’“๐’‚ ๐’Œ๐’†๐’”๐’‰๐’Š๐’๐’๐’๐’‰๐’†๐’•?
Keshillohet per lekura te irrituara me barriere te demtuar te lekures. Nese ke lekure shume sensitive, qe skuqet edhe pas prekjes, pas aplikimit te produkteve, ky hidratues eshte per ty! Do jua sugjeroja edhe nese keni eksfoluar lekuren me shume sec duhet ose keni patur reaksion nga perdorimi i ndonje produkti! Keshillohet edhe per lekurat proakneike dhe per adoleshentet!

๐‘ฝ๐’†๐’•๐’Š๐’•๐’† :
Riparon barrieren e lekures.
Qeteson skuqjen dhe ul inflamacionin.
Mban lageshtiren brenda lekures duke luftuar dehidratimin.
Mbron lekuren nga faktoret e jashtem demtues.
Rrit elasticitetin e lekures dhe ka veti rigjeneruese.
Parandalon formimin e radikaleve te lira.
๐™๐™ค๐™ง๐™ข๐™–๐™ฉ๐™ž: 60ml

๐‘ท๐’†๐’“๐’ƒ๐’†๐’“๐’†๐’”๐’Š๐’• ๐’Œ๐’“๐’š๐’†๐’”๐’๐’“๐’†:
Centella asiatica- ka veti qetesuese, ul skuqjen dhe inflamacionin, riparon barrieren e lekures, ka veti antiakne dhe antirrudhe.
Sunflower seed oil- i pasur ne vitamine A, C, D, E, antioksidante, acid linoleic, Omega 6, ndihmon ne rigjenerimin dhe riparimin e lekures. Redukton rrudhat dhe shenjat e akneve.
Panthenol- ka veti antiinflamatore,rigjeneruese, mbrojtese, hidratuese, rrit elasticitetin e lekures, mban lageshtiren brenda lekures.
โ˜๏ธGjalpe kariteje- i njohur per vetite sheruese, qetesuese, hidratuese, antirrudhe etj.

Produkte tรซ ngjashme

Produktet qรซ keni parรซ sรซ fundmi