Glowyskinshop.com

Dr.Jart V7 Brightening Mask (30g x 5 maska)

Lek 2,690

Maska V7 brightening mask nga Dr.Jart ju lejon të "zgjoni" lëkurën në pak minuta, ajo hidraton dhe tonifikon intensivisht, freskon, barazon tonin, ndihmon në luftimin e pigmentimit të padëshiruar dhe i kthen një shkëlqim të shëndetshëm lëkurës. Kompleksi i 7 llojeve të vitaminave, i cili është pjesë e maskës, ndikon si në shtresen e jashtme ashtu edhe në shtresat më të thella të epidermës, duke rivendosur dhe ngopur qelizat e lëkurës me përbërësit e nevojshëm aktivë. Maska ka një nuancë rozë për shkak të përmbajtjes së kalaminës dhe kompleksit Red Vitality, i cili përbëhet nga ekstrakte të shegës, trëndafilit dhe hibiskusit.

Produkti është i ngopur me një esencë shumë të përqendruar, e cila synon hidratimin e thellë të epidermës dhe parandalon dehidratimin e lëkurës. Dr.Jart rekomandon përdorimin e maskës në mëngjes kur duhet të freskoni shpejt lëkurën dhe ta përgatisni atë për aplikimin e grimit.

Kompleksi i vitaminave (vitamina B3, B5, B12, C, E, F, H) - tonifikon, hidraton dhe shëron tërësisht lëkurën. E barazon tonin, ndriçon butësisht, rikthen pengesën mbrojtëse, ngadalëson procesin e plakjes dhe përshpejton rigjenerimin e qelizave epidermale.

Acidi hialuronik - siguron hidratim afatgjatë dhe me intensitet të lartë të lëkurës, mbron nga dehidratimi dhe formimi i rrudhave të parakohshme, stimulon rinovimin e qelizave, shëron plagët dhe çarjet.

Niacinamide - ndihmon në stimulimin e sintezës së kolagjenit dhe përmirësimin e funksioneve mbrojtëse të lëkurës, ndihmon në reduktimin e humbjes transepidermale të lagështisë nga epiderma dhe eliminimin e pigmentimit, hidraton, shtrëngon poret, qetëson, ndriçon.

Kalamina - parandalon prodhimin e tepërt të sebumit, qetëson irritimin dhe inflamacionin.

Ekstrakti i shegës është një përbërës rinovues me origjinë bimore. Përshpejton prodhimin e kolagjenit, stimulon dhe përshpejton rigjenerimin e qelizave, rrit shkallën e mikroqarkullimit të gjakut.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi