dr jart

Dr.Jart Every Sun Day Waterproof Sun Milk SPF 50+/PA ++++ 30ml

Lek 2,590

Kremi Sun Milk mbron lëkurën tuaj në mënyrë efektive nga rrezet UV me spectrum SPF50+PA++++. I forte ndaj ujit, yndyrës, djersës dhe fërkimit. Nuk lë white cast (hije të bardhë) dhe as njolla. Tekstura xhel, shumë e lehtë lë një përfundim të freskët dhe të hidratuar. Filtri kimik Hydroxibenzoyl Hexyl Benzoate është i disenjuar për mbrojtje të lartë UVA dhe fotostabilitet të lartë në të gjithë gamën e UVA.

Ethylhexyl Triazone jep asorbimin më të lartë të mundshëm të të gjithë filterave UVB sot.  Produkti përmban dhe Niacinamide e cila ndihmon në kontrollin e yndyrës.

Pas rutinës së përkujdesjes, aplikoni kremin spf para ekspozimit në diell.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi