Glowyskinshop.com

Dr.Jart Dermask Intra Jet Wrinkless Solution (5 maska)

Lek 2,490

Një maskë xheli celuloze e ndjeshme ndaj nxehtësisë së trupit e cila  rrit elasticitetin e lëkurës dhe e forcon atë. Xheli termosensitiv aktivizohet nga nxehtësia e trupit për të çliruar përbërësit e dobishëm të injektuar brenda. Shtresa e butë e xhelit vulos përbërësit për të maksimizuar efektivitetin e formulës dhe për të rikuperuar lekuren nga humbja e lagështirës. Bio-peptidi rikthen pamjen e strukturës së shëndetshme të lëkurës duke mbështetur sintezën natyrale të kolagjenit dhe elastinës. Një kompleks forcues me koenzimë Q10 dhe beta-glukan-funksionon në mënyrë sinergjike për të ruajtur dhe promovuar elasticitetin e lëkurës, duke ngritur dhe forcuar pamjen e lëkurës së varur. Kolagjeni, elastina dhe adenozina reduktojnë shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për një çehre të lëmuar, të ngritur dhe me pamje rinore.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi