Glowyskinshop.com

Dr.Jart+ Dermask Intra Jet firming Solution (5 Maska)

Lek 2,490

Maskë me efekt te fuqishem lifting e perbere me hidrogel me biopeptide duke dhene nje efekt të lehtë termik për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Maska forcon turgorin e epidermës, shtrëngon dhe përmirëson elasticitetin, trajton rrudhat e lëkurës dhe e bën teksturen e lekures të qartë dhe te njetrajtshme. Maska ngadalëson procesin e plakjes, zvogëlon thellësinë e rrudhave dhe hidraton intensivisht.

Përbërësit kryesorë aktivë:
-Kompleksi i bio-peptideve rinovon, zvogëlon rrudhat ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e të rejave, shtrëngon, hidraton dhe ngadalëson procesin e plakjes. Peptidet ndihmojnë në forcimin e kontureve të fytyrës, njetrajtesojne tonin e pabarabarte të lëkurës, përshpejtojnë procesin natyral të prodhimit të fibrave të kolagjenit dhe elastinës në epidermë.
-Koenzima Q10 ka veti të theksuara antioksiduese, mbron qelizat dhe indet nga efektet e radikalëve të lirë dhe ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës. Përshpejton sintezën e kolagjenit dhe parandalon shkatërrimin e fibrave të elastinës, zbut rrudhat dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.
-Beta-glukani - Hidraton lëkurën duke mbajtur një vëllim të madh uji, aktivizon sintezën e kolagjenit dhe ndihmon në zbutjen e rrudhave.
-Kolagjeni i hidrolizuar mbush indet lidhëse dhe rikthen strukturën molekulare të lëkurës, duke rritur elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e saj dhe duke zbutur rrudhat që lidhen me moshën.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi