Glowyskinshop.com

Dr Jart Ceramidin Hand Cream 50ml

Lek 1,790

Krem hipoalergjik duarsh i pasuruar me Kompleksin Ceramidin (ceramide NP, ceramide EOP, ceramide NS, ceramide AS, ceramide AP) dhe një hidratues natyral - aminoacid betainë. Hidraton intensivisht dhe thellësisht si dhe ruan ujin në qelizat e lëkurës për një kohë të gjatë duke reduktuar në mënyrë efektive humbjen e tij transepidermale. Formuluar me acid hialuronik dhe sistem hidratues të trefishtë gjalpë për efekt hidratues, jep lagështi dhe forcon lëkurën. Në të njëjtën kohë, kremi kujdeset për thonjtë, ushqen, zbut dhe hidraton kutikulën, duke parandaluar shfaqjen e çarjeve dhe gërvishtjeve.

Kremi i butë i cili përthithet menjëherë, duke i lënë duart tuaja të buta dhe të hidratuara pa një ndjenjë ngjitjeje.

Përbërësit kryesorë:

- Kompleksi 5-Cera: Hidraton thellësisht dhe forcon lëkurën

- Betaine: Ndihmon në ruajtjen e hidratimit dhe mbështet barrierën e lëkurës

- Kompleksi 5-acid hialuronik: ruan lagështinë, hidraton thellë dhe ruan ujin në qelizat e lëkurës për një kohë të gjatë

- Gjalpë Shea, gjalpë nga farat e mangos dhe gjalpë nga farat Cupuacu: ruajnë lagështinë e qëndrueshme

Pa parabene, aromë sintetike (më pak se 1%) dhe ngjyrues, vaj mineral

Aplikojeni sa herë që duart ndjehen të thata.

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi