Glowyskinshop.com

Dr.Jart+ Ceramidin Facial Barrier Mask (5 Maska)

Lek 2,690
Maska e sapopërmirësuar e fytyrës me ceramide me kompleks ekskluziv 5-Cera, Ectoin dhe një kompleks peptid hidratues për të siguruar lagështi shume të pasuruar, duke krijuar një pengesë më të fortë të lëkurës.
Maska plotëson menjëherë mungesën e lagështisë në lëkurë, trajton  thatësinë dhe dehidratimin, rikthen ekuilibrin hidro-lipid dhe forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës. Maska zbut dhe hidraton thellesisht lëkurën, ndihmon në ruajtjen e sasisë së nevojshme të lagështisë në qelizat e epidermës dhe parandalon dehidratimin e lëkurës. Përshpejton proceset e rinovimit dhe rikthen teksturen e njetrajtshme te lëkurës. Të gjithë përbërësit e maskës janë hipoallergjikë dhe të përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi