Glowyskinshop.com

Dr.G Royal Black Snail Cream 50ml

Lek 5,990

Nje krem hidratues antirrudhe i formuluar me jargen e kermillit te zi, ekstrakt mjalti te fermentuar, acid tranexamic, centella asiatica, niacinamide, arginine dhe beta-glucan.

Mucina e kërmillit të zi përmban një arsenal të fuqishëm elementësh të dobishëm, i cili stimulon sintezën e kolagjenit, rigjeneron në mënyrë aktive qelizat, lehtëson irritimin dhe hidraton mirë lëkurën. Proteina e pelte mbretërore e hidrolizuar promovon rinovimin e qelizave, mbron lëkurën nga stresi, forcon imunitetin e përgjithshëm të lëkurës dhe ndihmon në zbutjen e rrudhave të imta.
Ekstrakti i mjaltit, i cili përmban përbërësin e bletës së zezë të patentuar Black BeeOme™ të marrë përmes fermentimit të mjaltit, ndihmon në rigjenerimin dhe rivendosjen e barrierës së lëkurës në mënyrë më aktive, rregullon prodhimin e sebumit, rikthen mikrobiomën e lëkurës dhe rrit rezistencën ndaj faktorëve agresivë mjedisorë.Acidi Tranexamic dhe Niacinamidi ndihmojnë në zbardhimin e njollave/shenjave dhe shkëlqimin e lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi