Glowy Skin Albania

Dr.G Green Mild Up Skin Sun Lotion

Lek 2,490

Locioni i diellit Doctor G. Green Mild Up SPF50+ PA++++ është një krem mineral i butë kundër diellit me një formulë të butë si esence. Ky krem kundër diellit është i formuluar me komplekse hidratuese të acidit hialuronik, niacinamide dhe provitaminë D. Këta përbërës ndihmojnë lëkurën me mbajtjen e ujit dhe lagështisë së lëkurës. Tekstura e lehtë e lejon atë të përthithet shpejt në lëkurë. Përveç rrezeve UVA dhe UVB, ky krem kundër diellit mbron lëkurën nga acarimi, drita blu, infra e kuqe dhe pluhuri i imët.

Përbërësit që duam:

Niacinamide: Stimulon prodhimin natyral të ceramideve dhe zbeh hiperpigmentimin. 
Acidi hialuronik: Një përbërës intensivisht hidratues qe  redukton shfaqjen e rrudhave.
Kolagjeni i hidrolizuar: Vepron si një agjent lidhës me ujin, duke e bërë lëkurën të butë, të lëmuar dhe të butë.

Si ta përdorni
Shkundeni mirë para përdorimit dhe aplikoni një sasi të moderuar në fund të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës, veçanërisht në zonat që janë të ekspozuara ndaj rrezeve UV.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi