lador

Lador Dermatical hair loss shampoo 530ml

Lek 2,490

Projektuar posaçërisht për të ndihmuar kunder humbjes së flokëve.

Formulim i butë me 11 lloje ekstraktesh me bazë bimore, duke parandaluar rënien e flokëve, ndërsa ushqen skalpin e ndjeshëm. Gjithashtu permban vajra ushqyes qe ndihmojne ne forcimin e rrenjes se flokut. Acidi salicilik largon butësisht qelizat e vdekura, duke lejuar që përbërësit e tjerë të ushqejne plotësisht rrënjën. Panthenoli hidraton dhe zbut flokët, dhe ekstraktet bimore përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe forcojnë gjëndrat e flokëve. Ndërsa mentoli rregullon gjëndrat e yndyres dhe u jep flokëve tuaj një ndjenjë freskie për tërë ditën.

Produkti mbron në mënyrë të përkryer flokët nga brishtësia dhe efektet negative të faktorëve të jashtëm kimikë dhe fizikë, qetëson irritimet dhe kruajtjen e kokës, pastron në mënyrë efektive nga sebumi dhe papastërtitë e tjera. Shampoja përshpejton rrjedhjen e gjakut në rrënjët e flokëve dhe eksfolon butësisht, forcon folikulat e flokëve, stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e flokëve. 11 lloje ekstraktesh bimore pastrojnë butësisht dhe me kujdes flokët dhe lëkurën e kokës, kanë një efekt qetësues dhe antiseptik. Vajrat vegjetale lehtësojnë thatësinë, hidratojnë dhe ndihmojnë në luftimin e zbokthit.
Përbërësit kryesorë aktivë:

Acidi salicilik - eksfolon grimcat e keratinizuara të lëkurës dhe largon sekrecionet e tepërta të sebumit, për shkak të të cilave epiderma rinovohet shpejt. Depërton dhe shpërndan lehtësisht sebumin, duke shkatërruar bakteret dhe duke pastruar lëkurën.
Mentol - përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ushqimin e gjëndrave të flokëve, duke stimuluar kështu rritjen e flokëve, dhe gjithashtu zvogëlon aktivitetin e gjëndrave dhjamore.

Panthenoli është efektiv në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dermatologjike. Veprimi i tij ka për qëllim rigjenerimin e lëkurës, lehtësimin e inflamacionit, restaurimin dhe ushqyerjen e thellë të flokëve.
Ekstrakti i rrënjës së manit - hidraton, ushqen në mënyrë efektive, eliminon kruajtjen dhe parandalon zbokthin.
Ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit - i pasur me vitamina dhe minerale, ushqen në mënyrë aktive rrënjët dhe stimulon qarkullimin e gjakut, përshpejton rritjen e flokëve të shëndetshëm dhe të fortë, përmirëson strukturën e tij, eliminon zbokthin dhe kruajtjen, lehtëson irritimin e kokës dhe i bën flokët të fortë dhe me shkëlqim.
Ekstrakti i gjetheve të murrizit - tonifikon, ka një efekt anti-inflamator, qetëson dhe hidraton.


Mënyra e përdorimit: Shkumëzojeni sasinë e nevojshme të shampos në pëllëmbët tuaja dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në flokë dhe skalp. Masazhoni lëkurën e kokës për 3 minuta dhe shpëlajeni.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi