Purito

Deep Sea Pure Water Cream 50ml

Lek 2,190

Hidratues qe permban 60% uje deti, 2% niacinamide, panthenol dhe nje numer te madh humektantesh.
Ingredienti kryesor eshte deep sea water i cili ka ne perberje shume minerale (magnez, kalcium, zink) qe ushqejne lekuren.
Eshte perfekt për hidratimin e thellë të lëkurës!
Produkti ka një teksture të lehtë kremoze pothuajse xhel, i cili hidraton thellë, e lë lëkurën të butë dhe absorbohet relativisht shpejt pa lënë një ndjesi ngjitëse ose yndyre. Ngop intensivisht qelizat e lëkurës me lagështi, elementë të dobishëm dhe minerale, duke normalizuar ekuilibrin e ujit dhe duke rivendosur shkëlqimin e lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën problematike dhe të ndjeshme.

𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
•Ujë deti- Përmirëson qarkullimin e gjakut, normalizon ekuilibrin acido bazik, ul inflamacionin dhe irritimin, stimulon rigjenerimin e qelizave.
•Niacinamide:- vitaminë B3 e tretshme në ujë, përshpejton ripërtëritjen e lëkurës, përmirëson elasticitetin dhe funksionin e saj të barrierës, zbut efektivisht sipërfaqen e lëkurës dhe zbeh njollat ​​e moshës, kontrollon prodhimin e gjëndrave yndyrore.
•Extract leshterikësh- Hidraton dhe ushqen shtresat e lekures, përmirëson elasticitetin dhe forcon lëkurën, lehtëson inflamacionin dhe forcon vetitë imune të lëkurës.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi