Glowyskinshop.com

Cosrx The Vitamin C 23 Serum 20ml

Lek 1,690 Lek 2,490

Nje serum shumë i koncentruar me 23% vitamine C te paster që zbeh shenjat e akneve dhe ndriçon teksturen, duke rigjallëruar lëkurën pa jete. Formulë hipoalergjike, e stabilizuar e stabilizuar që thyen nocionin e paramenduar se vitamina C e pastër është  irrituese. Ky serum perbehet nga dy shtresa me shtresë vaji sipër për të ruajtur freskinë dhe për të vonuar oksidimin. 

Përbërësit kryesorë

 

▶ Vitamina C

- Zbeh shenjat e akneve dhe ndriçon tonin e lekures duke bllokuar sintezën e melaninës të shkaktuar nga ekspozimi UV

- Agjent i fuqishëm antioksidues që largon radikalet e lira dhe mbron nga dëmtimet qelizore duke e mbajtur lëkurën të shëndetshme

- Promovon sintezën e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e hershme të plakjes, duke zvogëluar linjat e imëta dhe duke rritur elasticitetin.

 

▶ Tokotrienol

- Super vitamina E, ka një efekt antioksidues deri në 50 herë më të madh se tokoferoli

- Punon në sinergji me vitaminën C për të dyfishuar efektivitetin

- Pengon prodhimin e melaninës për të pastruar njollat dhe për të ndriçuar çehre

 

▶ Hialuronat natriumi

- Mban ekuilibrin e niveleve të lagështisë

- Stabilizon strukturën e lëkurës

 

▶ Allantoin

– Qetëson dhe lehtëson irritimin

- Ashtu si vitamina C dhe super vitamina E, largon radikalet e lira për një efekt më të madh antioksidues

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi