Glowyskinshop.com

Cosrx super vitamin E + panthenol The Retinol 0.1 Cream 20ml

Lek 2,590

E përkryer për përdoruesit e retinolit për herë të parë, kremi me Retinol 0.1 është formuluar për të parandaluar dhe korrigjuar shenjat e hershme të plakjes përpara se të shfaqen. Me një përqendrim të butë por të pastër të retinolit, ky krem rrit elasticitetin e lëkurës, zbut strukturën e lëkurës, parandalon aknet dhe rigjeneron thellesisht lekuren.

Rezultatet klinike në 4 javë
*I përshtatshëm për përdorim të lëkurës së prirur ndaj akneve (jo komedogjene).

- 18.62% përmirësim i rrudhave (ballit)
- 18.32% përmirësim i rrudhave (nazolabiale)
- 16,25% përmirësim i rrudhave (zona e syve)
- 12,81% përmirësim i elasticitetit (elasticiteti i jashtëm)
- 12,66% përmirësim i ngritjes (këndi i gojës)
- 10.30% përmirësim i ngritjes (mjekës)
- 4.16% përmirësim i moshës së lëkurës

Rezultatet klinike në 2 javë
- 45,14% përmirësim i poreve (vëllimit)
- 42.07% përmirësim i poreve (zonës)

*Bazuar në provat klinike të 20 subjekteve.
*Dermacosmetic Skin Science Laboratory Co., Ltd

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi