Cosrx

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser 150ml

Lek 790 Lek 1,290

Me një pH te balancuar, formula e laresit Low pH Good Morning Gel Cleanser është e ngjashme me nivelin e pH natyral të lëkurës. Formula efektive e xhelit punon për të hequr mbetjet e prodhuara nga lëkura gjatë gjumit, duke e lënë lëkurën të pastër dhe te lemuar pas larjes.

Një dozë e shëndetshme e vajit të pemës së çajit është ideale për tipet e lëkures të yndyrshme. Kjo funksionon për të zvogëluar pamjen e poreve të zgjeruara dhe për të kontrolluar prodhimin e tepërt të sebumit. E shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës! Prisni një çehre të rafinuar që është e hidratuar, e pastruar tërësisht dhe jashtëzakonisht e rehatshme.

PËRBËRËSIT KRYESOR

Saccharomyces ferment: fermenti i saccharomyces përbërësi përmban enzima që tregohet se vrasin bakteret shkaktare te akneve. Në kujdesin e lëkurës, ky përbërës përdoret si një agjent pastrues që minimizon rritjen e baktereve të dëmshme.

Ekstrakti i Ulmusit: fillimisht një ekstrakt bimor i përdorur në mjekësinë kineze, ky përbërës ka karbohidrate që lidhin ujin - galaktozë dhe glukozë. Ai e bën përbërësin një hidratues të shkëlqyeshëm për lëkurën dhe gjithashtu është provuar të jetë anti-inflamator në lëkurë.

Vaji i gjetheve të pemës së çajit: ka efekte të forta antibakteriale, antivirale dhe antifungale.

Allatonin: një përbërës i shkëlqyeshëm që qetëson dhe zbut lëkurën duke e mbrojtur atë dhe promovuar shërimin.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi