Cosrx

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid

Lek 1,490 Lek 2,190

Tonik eksfolues me BHA (betaine salycilate)


--

Tonik eksfolues me BHA (betaine salycilate)

𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
•largon shtresen e qelizave te vdekura .
•zvogelon poret, •shperben pikat e zeza
•parandalon formimin e tyre .
•zbeh shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin, •trajton aknet!
•trajton aknet fungale
•njetrajteson lekuren
•balancon prodhimin e sebumit.
.
VEGAN

𝙁𝙤𝙧𝙢𝙖𝙩𝙞: 100ml

〰️FUNGAL ACNE SAFE〰️

•𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
Willow bark water - ingredient qetesues dhe burim i salicilines qe konvertohet ne acid salicilik! .
Butylene glycol - humektant(terheq ujin e mjedisit ne lekure ), ka efekt hidratues dhe i jep tonikut trajten e xhelit.
Betaine salicylate - eshte nje perzierje e acidit salicilik dhe betaines qe ndihmojne ne eksfolimin delikat te lekures, largimit qe shtreses se qelizave te vdekura. Eshte me delikate se acidi salicilik. 4% betaine salicylate eshte e barasvlefshme me 2% acid salicilik. .
Niacinamide - ose vitamina B3 eshte nje perberes shume i mire antirrudhe, forcon barrieren e lekures duke rritur sintezen e ceramideve dhe trajton aknet dhe shenjat. Ka gjithashtu efekt antiinflamator dhe redukton prodhimin e sebumit. .
Arginine - aminoacid, hidratues, antirrudhe.
Panthenol (pro-vitamin B5, the precursor of pantothenic acid) - gjithashtu humektant, hidratues, forcon barrieren e lekures! .
Sodium hyaluronate - antirrudhe, hidratues, terheq dhe mban lageshtiren brenda lekures .

𝑺𝒊 𝒑𝒆𝒓𝒅𝒐𝒓𝒆𝒕?
Toniku perdoret vetem ne mbremje, pas larjes se lekures. Prisni 10 -20 min te veproje pastaj aplikoni produktet e tjera. Eshte mjaft delikat, nuk e than lekuren dhe pershtatet me te gjitha tipet e lekures.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi