Glowyskinshop.com

COSRX ADVANCED SNAIL RADIANCE DUAL ESSENCE 80ml

Lek 3,390
Një esencë për lëkurë të shndritshme, të mbushur dhe me pamje rinore.

Jepini lëkurës një nxitje shkëlqimi me esencën e inovatore të Kërmillit Radiance Dual të COSRX. Formuluar me një kompleks kërmilli të trefishtë 74,3% të kërmillit tokësor për të hidratuar dhe përmirësuar strukturën e lëkurës, jargë e zezë që ndihmon në kontrollin e poreve dhe rigjenerimin e lëkurës, dhe jargën e lëvozhgës së artë për të bllokuar rrezet e dëmshme UV dhe për të dhënë lagështi. Formula përfshin gjithashtu niacinamidin heroin e kujdesit të lëkurës për të ndriçuar lëkurën e dëmtuar dhe për të forcuar barrieren e lëkurës për një teksture të shndritshme dhe të shëndetshme.

Ajo çka e veçon këtë esencë  është fakti që përdor në formulim një Triple Snail Complex pra përdor mucinën e tre llojeve të ndryshme të kërmijve, të cilat japin benefite të ndryshme për lëkurën. 

Land Snail Mucin – Kyç hidratimin në lëkurë

Black Mucin – Targeton poret dhe zbut teksturën e lëkurës

Golden Shell Mucin – Sjell hidratim

 I mirë për tu përdorur nga çdo lloj lëkure.Nuk lë pas teksturë ngjitëse.  Ka një tipologji mikse të Snail Cream + Snail Essence. Aplikoni një masë të moderurar të esencës dhe masazhojeni në fytyrë.


Perdorim:

Hidhni një sasi të përshtatshme, përzieni të dy esencat dhe aplikojeni butësisht në fytyrë.
Masazhoni butësisht lëkurën për përthithje më të mirë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi