Cosrx

Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Lek 2,090 Lek 2,290

Një formulë e lehtë, që përthithet shpejt, e krijuar për të përmirësuar tonin dhe strukturën e lëkurës. Ky produkt do të sjellë një shkëlqim rinor në lëkurën tuaj duke adresuar nevojat e cdo lekure. I mbushur me filtra 96% të sekretimit të kërmillit, esenca është një trajtim ultrahidratues. Ai rimbush dhe rigjallëron lëkurën e thatë të dëmtuar, ndërkohë që ofron përfitime kundër plakjes për të ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së linjave të imta dhe rrudhave.

Rezultati - Lekure më e lëmuar, rrezatuese me elasticitet të shtuar.

PËRBËRËSIT KRYESOR

Filtrati i sekretimit të kërmillit: hidraton, shëron dhe balancon lëkurën. Ai përmban një koktej kompleks të enzimave glikoproteinike, acidit hialuronik, peptideve të bakrit dhe peptideve antimikrobike që kanë efekte kundër plakjes në lëkurë.

Betaine: një aminoacid që mbron dhe hidraton lëkurën. Ndihmon qelizat e lëkurës të kontrollojnë ekuilibrin e ujit brenda tyre duke e mbajtur lëkurën të ekuilibruar dhe të ushqyer.

Hyaluronate natriumi: rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës, parandalon inflamacionin dhe ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë. Vepron si një sfungjer mbrojtës në lëkurë duke mbajtur lagështinë duke e mbajtur lëkurën të shëndoshë, të hidratuar dhe elastike.

Arginina: një aminoacid gjysmë thelbësor që është një nga blloqet ndërtuese të keratinës dhe kolagjenit të lëkurës. Një hidratues dhe hidratues i shkëlqyer i lëkurës.

Panthenol: i quajtur edhe pro-vitamina B5 hidraton lëkurën pasi tërheq ujin dhe e mban atë. Hulumtimet kanë treguar se panthenoli mund të ndihmojë lëkurën të prodhojë lipide qelizore të lëkurës të cilat forcojnë dhe mbajnë barrierën e lëkurës të shëndetshme.

Allatonin: një përbërës i shkëlqyeshëm që qetëson dhe zbut lëkurën duke e mbrojtur atë dhe promovuar shërimin.

Ky produkt është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi