Glowy Skin Albania

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream Tube 100 g

Lek 1,390 Lek 2,490
Hidratanti  best-seller nga Cosrx vjen tashmë në formatin tubet për të lehtësuar përdorimin. 

Si një krem ​​hidratues i bërë me sekretim tërësisht natyral të kërmillit dhe përbërës aktivë, ai siguron shumë lëndë ushqyese dhe mbron lëkurën e dëmtuar duke rritur nivelet e lagështisë.
Ky krem ​​i lehtë është i pasuruar me filtrat 92% të sekretimit të kërmillit, i cili furnizon lëkurën me lagështinë e nevojshme, duke e ndihmuar atë të riparojë dëmtimet dhe të promovojë shërimin, pa u ndjerë ngjitëse.
Lagështia e shtuar zvogëlon linjat e imëta dhe rrudhat, duke çuar në një strukturë më të shëndetshme dhe më të lëmuar të lëkurës. Përdoreni si hapin e fundit të regjimit të kujdesit të lëkurës.

PËRBËRËSIT KRYESOR

Filtrati i sekretimit të kërmillit: hidraton, shëron dhe balancon lëkurën. Ai përmban një koktej kompleks të enzimave glikoproteinike, acidit hialuronik, peptideve të bakrit dhe peptideve antimikrobike që kanë efekte kundër plakjes në lëkurë.

Betaine: një aminoacid që mbron dhe hidraton lëkurën. Ndihmon qelizat e lëkurës të kontrollojnë ekuilibrin e ujit brenda tyre duke e mbajtur lëkurën të ekuilibruar dhe të ushqyer.

Hyaluronate natriumi: rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës, parandalon inflamacionin dhe ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë. Vepron si një sfungjer mbrojtës në lëkurë duke mbajtur lagështinë duke e mbajtur lëkurën të shëndoshë, të hidratuar dhe elastike.

Arginina: një aminoacid thelbësor që është një nga blloqet ndërtuese të keratinës dhe kolagjenit të lëkurës. Një hidratues dhe hidratues i shkëlqyer i lëkurës.

Panthenol: i quajtur edhe pro-vitamina B5 hidraton lëkurën pasi tërheq ujin dhe e mban atë. Hulumtimet kanë treguar se panthenoli mund të ndihmojë lëkurën të prodhojë lipide qelizore të lëkurës të cilat forcojnë dhe mbajnë barrierën e lëkurës të shëndetshme.

Allatonin: një përbërës i shkëlqyeshëm që qetëson dhe zbut lëkurën duke e mbrojtur atë dhe promovuar shërimin.

Adenozina: ky përbërës sinjalizues i qelizave ka shumë përfitime në kujdesin e lëkurës pasi ndihmon në shërimin, vepron si një komponent anti-inflamator dhe mbështet barrierën e lëkurës.


Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi