cosrx

Cosrx Advanced Snail 92 All in One Cream

Lek 2,090 Lek 2,490

Nje hidratues qe permban 92% jarge kermilli . Eshte i lehte, nuk e yndyros lekuren, mjaft hidratues dhe pershtatet me te gjitha tipet e lekures. Eshte i pasur pasur me perberes qe nxisin prodhimin e kolagjenit dhe elastines, rigjenerimin e lekures, zbehjen e rrudhave fine dhe shenjat e akneve. 

Lufton dehidratimin duke e lene lekuren shume te bute dhe plump.
Pershtatet me lekurat proakneike.
Nuk permban fragrance dhe eshte i pershtatshem edhe per lekurat sensitive. Ndihmon ne qetesimin e irritimit dhe skuqjes.
Pervec perdorimit si hidratues, mund te perdoret dhe si krem per zonen e syve.


Perberesit kryesore:
•Jarge kermilli- ne krye te listes me 92% ne perberje. Sipas studimeve, jarga e kermillit ndihmon ne sherimin e shpejte te plageve, nxit rigjenerimin e lekures, prodhimin e kolagjenit, elastines, trajton rrudhat, zbeh hiperpigmentimin.
•Sodium hyaluronate- antirrudhe, hidratues,mban lageshtiren brenda lekures, nxit sherimin e plageve.
•Allantoin- antirrudhe, hidratuese, qeteson lekuren.
•Panthenol- hidratues, antiinflamator.
•Betaine- humectant, antiirritant. .

Perdorimi
Pas aplikimit te te gjitha produkteve, aplikoni nje shtrese te holle nga produkti. Nje sasi e vogel mjafton. Masazhojeni ne lekure per 2-3 min derisa te perthithet plotesisht.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi